• تهران، خیابان جمالزاده شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، روبه روی اداره پست، پلاک 458، واحد 7
  • info@speedco.ir
  • 021-66575901

نمایشگاه فناوری و نوآوری – inotex 2017

  • خانه / نمایشگاه فناوری و نوآوری – inotex 2017

نمایشگاه فناوری و نوآوری – inotex 2017

نمایشگاه فناوری و نوآوری – نمایشگاه‌هاى بین‌المللى با گرایشات علمی-فناوری پل ارتباطى بین بازرگانان، فناوران، صنعت‌گران و محققین کشورهاى گوناگون مى‌باشند که تنها براى نمایش کالاها و انجام مذاکرات تجارى پیرامون آنها برگزار نمى گردد، بلکه اطلاعات گوناگون در زمینه قیمت‌هاى رقابتى در سطح جهانی، آخرین استانداردهاى کیفی، آخرین پیشرفت‌هاى صنعتی، دستاوردهاى پژوهش علمى و ایده‌هاى اقتصادى – تکنولوژیکی نیز در خلال برگزارى نمایشگاه‌ها مورد تبادل قرار مى‌گیرند.

تاریخ و محل برگزاری

نمایشگاه Inotex 2017 در روز سه‌شنبه، مورخ ۲ خرداد ۱۳۹۶ افتتاح خواهد شد و تا روز جمعه مورخ ۵ خرداد ۱۳۹۶ ادامه دارد. محل برگزاری این نمایشگاه، سالن ۴۴ (خلیج فارس) واقع در نمایشگاه بین‌المللی تهران است.

اینوتکس
اینوتکس

به وجود آوردن زمینه مساعد جهت انجام ملاقات‌هاى سیاسى و اقتصادى بین هیئت های بلندپایه کشورها در جهت ایجاد حسن تفاهم میان آنها بیانگر بعد دیگرى از فلسفه وجودى این نمایشگاه‌ها مى‌باشد؛ تا جایی که امروزه، نمایشگاه‌هاى بین‌المللى یکى از کارآمدترین ابزارها جهت گسترش مناسبات سیاسی و فرهنگى به حساب می آیند.

همچنین آشنایی مردم و متخصصین با فناوری و تکنیک‌هاى جدید و مدرن در سطح جهانى، بالا بردن سطح کمى و کیفى تولید و آشنا ساختن کشورهاى مختلف با امکانات و استعدادهاى دیگر کشورها ، از دیگر اهداف برگزارى نمایشگاه‌های بین‌المللى به شمار مى‌ رود.

در سال های اخیر آوازه موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه­‌‌‌های مختلف علمی و فناوری در سطح بین‌المللی پیچیده است و همچنین موقعیت‌های استراتژیک، منابع انسانی مستعد، منابع و ذخایر خدادادی و… کشورمان را تبدیل به سرزمین فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری جهت توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاریشان نموده است. این ظرفیت‌ها فرصت مناسبی به منظور صادرات دانش وفناوری‌های داخلی به خارج از کشور و همچنین شناسایی توانمندی‌های دیگر کشورها در حوزه فناوری‌های نو و وارد کردن آن به داخل کشور را فراهم ساخته است.

منشور INOTEX

گذر از اقتصادهای سنتی به اقتصاد مبتنی بر علم و فناوری، رویکردی اجتناب ناپذیر است. بررسی‌ها نشان می دهد که، بسیاری از نوآوری‌های تأثیرگذار در دهه‌های اخیر نه در شرکت‌های بزرگ، بلکه در شرکت‌های کوچک و گاه متوسط بوجود آمده اند. این‌گونه شرکت‌ها همچنین به عنوان موثرترین ساز و کار درجهت توسعه فرصت‌های شغلی در اقتصاد‌های رو به پیشرفت شناخته می شوند. قطعا یکی از مهمترین راه‌های توانمندسازی کشورها در حوزه علم و فناوری، تکیه بر شرکت‌های فناور و دانش‌محور و گشودن دریچه تعاملات در عرصه بین‌المللی با کشورهای دنیا می‌باشد. این همکار‌یها باعث پیشرفت و شکوفایی در عرصه علم و فناوری در کشورها و تداوم آن باعث رشد اقتصادی آنها با تکیه بر منبع فنا ناپذیر علم می‌گردد.

دستیابی به این هدف متعالی نیازمند ابزارهایی است که از مهمترین آن، نمایشگاه‌های بین‌المللی و قرار گرفتن در زنجیره جهانی عرضه و تقاضای فناوری دنیاست. بر همین اساس نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری با تاکید بر فناوری به به‌عنوان کاربرد دانش در توسعه جوامع بشری و نوآوری به‌عنوان بکارگیری ایده‌های نوین فعالیت می کند.

اهداف نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری:

توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی

رشد فناوری و توسعه کاربرد آن در برخی از کشورها، بیشتر و در برخی دیگر کمتر اتفاق افتاده است که این رویداد بین‌المللی زمینه مناسبی برای تبادل تجربیات کشورهای مختلف در فناوری‌های جدید و کاربرد‌های بروز آنها را فراهم میآورد.

بزرگترین بازار فناوری منطقه

پیشرفت‌های فناوری ایران در سالیان اخیر و ایجاد زیرساخت‌های توسعه فناوری و همچنین موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و ژئوپولیتیکی ایران، ظرفیت تبدیل شدن به هاب فناوری منطقه را در تمامی حوزه‌های فناوری ایجاد نموده است که این نمایشگاه در آینده‌ای نزدیک به بزرگترین فن‌بازار بین‌المللی جهت عرضه و تقاضای فناوری و ارایه آخرین نوآوری‌های دنیا در حوزه فناوری تبدیل خواهد شد.

شکل‌گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول فناوری

حمایت نمایشگاه از انعقاد قراردادهای انتقال فناوری و پشتیبانی از تجاریسازی آنها زمینه مساعدی برای شرکت‌های فناور ایجاد می‌کند تا بتوانند با بهره‌گیری از برترین فناوریهای روز دنیا، زنجیره تولیدات محصولات فناورانه خود را گسترش داده و با دسترسی بیشتر به بازارهای جهانی با تکیه بر فناوریهای بروز، برای کشور تولید ثروت نمایند.

تبادل تجارب شرکت‌های موفق در تجاریسازی و توسعه فناوری

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری با دعوت از پیشتازان و نخبگان حوزه فناوری از سراسر جهان، کانونی برای گردهما‌یی متخصصان، فناوران و مدیران شرکت‌های فناور شده و با استفاده از ابزارهای مختلف (همایش، نشست‌تجاری، کنفرانس و …) زمینه‌ای مناسب برای تبادل تجارب فیمابین متخصصان مهیا می‌کند.

تقویت مناسبات بین‌المللی و افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری

نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری با دعوت از متقاضیان فناوری از سراسر جهان، زمینه را برای عرضه محصولات فناوری و تبادلات فناوری، فراهم نموده که گسترش مناسبات سیاسی و ظرفیت‌های سیاسی را در بر خواهد داشت.

کمک به شکل گیری و گسترش اتحاد منطقه ای با استفاده از ظرفیت فناوری

نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری با جذب عرضه کنندگان و متقاضیان محصولات فناوری، ظرفیت ایجاد و گسترش اتحاد منطقه ای با فراهم سازی تامین نیازهای فناوری منطقه از خود منطقه را فراهم خواهد نمود.

منبع : اینوتکس